Zdrowe zęby zaczynają się od profilaktyki

Czy wiesz jak dbać o swoje zęby? Warto zrobić sobie regularne przeglądy. Czy tyle jednak wystarczy?

AM-Medica Centrum Medyczne w Michałowie, to miejsce gdzie nie tylko wyleczymy i naprawimy Twoje uzębienie, ale to także miejsce w którym możesz nauczyć się jak uniknąć kłopotów w jamie ustnej. Do tego służy właśnie profilaktyka.

1. Zrób przegląd u stomatologa, a także kolejne co 6 miesięcy, nawet gdy nie czujesz żadnych dolegliwości. Niektórzy nie czują bólu, lecz dolegliwości objawiają się przykrym zapachem z buzi, który czują tylko inni. Mało lub prawie nie ma osób, które powiedzą nam o tym.

2. Szczotkuj zęby co najmniej 2 razy dziennie, a jeżeli Ci zależy na pięknych białych zębach to po każdym posiłku. Jeżeli nie masz jak szczotkować zębów po każdym posiłku to używaj nici.

3. Ogranicz jedzenie, które niszczy zęby czyli: cukier, słodkie napoje, słodycze, ciasta, dżemy, kremy czekoladowe, soki. Są na pewno pyszne. Czy warto tracić dla nich zęby?

4. Spożywaj to, co wzmacnia zęby: mleko i przetwory mleczne, ryby, jaja. Nie zapomnij także o dobrym odżywianiu całego organizmu. Warzywa powinny stanowić zdecydowaną większość Twoich posiłków.

Umów się przegląd:

Kontakt

Podziel się z innymi