Co nam dają badania diagnostyczne?

W naszym kraju pokutuje przekonanie, że lepiej się nie badać „bo jeszcze coś mi znajdą”. Czy złych wyników naprawdę trzeba się bać?

Szczerze powiedziawszy, to nie brakuje racjonalnych argumentów dlaczego trzeba wykonywać badania diagnostyczne, a mimo to ciągle istnieje jakaś bariera, by je wykonywać. Tymczasem warto sobie powiedzieć jedno – w XXI wieku medycyna jest tak rozwinięta, że można osiągnąć naprawdę bardzo dobre rezultaty w leczeniu. Problem w tym, że najpierw trzeba wiedzieć co leczyć.

Dlatego bardzo ważne jest wykonywanie badań diagnostycznych – krwi, moczu czy USG. To tam zawarte są największe sekrety Waszych organizmów. Nawet jeżeli wyniki nie będą książkowe, to nie jest to jeszcze żaden wyrok. Czasem mogą takie być bo na przykład organizm nie doszedł jeszcze do siebie po ostatnim przeziębieniu. W niektórych przypadkach wystarczy zmienić dietę. A jeszcze w innych będzie trzeba wykonać małoinwazyjny zabieg nowoczesnym sprzętem.

Pamiętajcie! Nawet jeżeli czujecie się zupełnie zdrowi, to lekarz rodzinny może Wam wypisać skierowanie na podstawowe badania lekarskie, tylko po to byście zobaczyli czy nie trzeba czegoś poprawić. Bo problem załatwiony, gdy jest mały nie urośnie do rangi ogromnego.

Podziel się z innymi